Wojciech Dańczak

Fizjoterapeuta

Nasz zespół:  Wojciech Dańczak. Fizjoterapeuta. Praktyka Ortodontyczna Orthosmile, Wrocław

Ortodoncja podobnie jak fizjoterapia, to gałęzie medycyny, których wspólnym mianownikiem jest ruch i zmiana ułożenia ciała lub jego elementów. Zdecydowałem się na specjalizację w rehabilitacji ortognatycznej, ponieważ fascynuje mnie wpływ narządu żucia na funkcjonowanie całego organizmu. W swojej pracy podchodzę indywidualnie do każdego pacjenta, dzięki czemu prowadzona przeze mnie terapia ma szansę wpłynąć na funkcjonowanie całego ciała.

Dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego stanowią złożony problem, któremu nie da się stawić czoła w pojedynkę. W OrthoSmile, jako fizjoterapeuta mogę szczegółowo opracować plan rehabilitacji pacjenta, we współpracy z lekarzem ortodontą, dzięki czemu mogę uzyskać trwałe efekty terapeutyczne.

Stale rozwijam swoje umiejętności podczas szkoleń dla fizjoterapeutów, a także staży, które pomagają mi w opracowywaniu strategii leczenia dolegliwości mięśniowo-szkieletowych pacjentów. Jako aktywny członek Koła Naukowego na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu mogę pracować w oparciu o aktualną wiedzę medyczną, a także brać udział w wielu konferencjach.

< Zespół