Pierwsza wizyta dorosłego
Pierwsza wizyta
Pierwsza wizyta to konsultacja ortodontyczna – lekarz przeprowadza rozmowę z Pacjentem na temat jego potrzeb i oczekiwań.
Na wizycie wykonywany jest szczegółowy wywiad oraz badanie:
- zewnątrzustne (rysy twarzy, stawy skroniowo-żuchwowe, funkcja mowy, połykania i oddychania),
- wewnątrzustne (warunki zgryzowe, przyzębie, język).
Na podstawie wyników rozmowy i badania pacjent kwalifikowany jest do leczenia. Gdy wyrazi zgodę, wykonywana jest pełna diagnostyka, czyli dokumentacja z wizyty.
Diagnostyka
W czasie procesu diagnostycznego wykonywane są następujące czynności:
- sesja fotograficzna twarzy oraz postawy ciała (zewnątrzustna) i zgryzu (wewnątrzustna),
- wyciski szczęk niezbędne do wykonania gipsowych modeli zgryzu,
- zdjęcia rentgenowskie ortopantomograficzne oraz cefalometryczne.
Jeżeli lekarz zadecyduje o konieczności wykonania tomografii komputerowej, wykonywane jest również badanie CBCT twarzoczaszki i stawów skroniowo-żuchwowych.
Wszystkich Pacjentów zgłaszających się na pierwszorazową wizytę prosimy o założenie ubrań niezasłaniających szyi. Prosimy o unikanie zakładania golfów, bluz z kapturem oraz koszul z kołnierzykiem. Osoby posiadające długie włosy prosimy o ich związanie lub upięcie, tak aby widoczny był cały owal twarzy.
Plan leczenia
Po dokładnej analizie zebranych materiałów przygotowywany jest indywidualny plan leczenia. Zawarte są w nim informacje na temat:
- diagnozy,
- strategii leczenia,
- udziału innych specjalistów,
- przewidywanego czasu leczenia,
- kosztów,
- zabezpieczenia wyników leczenia.
Plan leczenia przedstawiany jest Pacjentowi w trakcie dodatkowej wizyty (osobistej lub online), podczas której wszelkie kwestie dotyczące terapii ortodontycznej są szczegółowo wyjaśniane. Zgoda Pacjenta na leczenie ortodontyczne wiąże się z podpisaniem obustronnej umowy gwarantującej bezpieczeństwo i wysoką jakość oferowanych usług. Po jej zawarciu przystępuje się do realizacji zadań zgodnie z harmonogramem pracy przygotowanym indywidualnie dla Pacjenta.