dr n.med. Alina Strzałkowska

Specjalista ortodonta, właścicielka praktyki

Moja przygoda z ortodoncją zaczęła się kilkanaście lat temu. Pojawiła się w odpowiedzi na zawodowe poszukiwania „czegoś więcej”. Specjalność ta pozwoliła mi wypłynąć na ocean wielkich możliwości rozwoju wielu cech i zdolności, zarówno intelektualnych, jak i osobowościowych. Ortodoncja to jedna z bardzo trudnych dziedzin medycyny. Wymaga wielkiej wyobraźni, wiedzy, doświadczenia, cierpliwości, zdolności do autorefleksji oraz strategicznego myślenia.

Fascynacja tą specjalnością sprawiła, że poświęciłam się jej w zupełności. Uznaję ją do dziś za najpiękniejszą z dyscyplin, ponieważ stanowi niezwykłe połączenie medycyny i sztuki. Wielką radością są dla mnie uśmiech i szczęście pacjentów, którzy w trakcie trudnej i wymagającej wysiłku terapii przechodzą niezwykłe metamorfozy. Wielu zyskuje radość życia i wiarę we własne możliwości. Darowany przez nas uśmiech jest dla pacjentów przepustką do szczęśliwego i pogodnego życia.

Dzięki wspólnym staraniom oraz trosce i wsparciu całego zespołu OrthoSmile po zakończeniu leczenia pacjenci mogą cieszyć się zdrowym zgryzem i pięknym uśmiechem. Cieszę się, że dzięki leczeniu dzieci i młodzieży możemy mieć pozytywny wpływ na ich świadomość i nawyki higieniczne. Możemy w nich kształtować poczucie obowiązku i odpowiedzialności. Osiągam zawodową satysfakcję i czerpię radość z wykonywania tej profesji, nie tylko dzięki swojej własnej pasji. Wsparciem są dla mnie wierność i zaufanie pacjentów oraz zaangażowanie mojego twórczego i pełnego życia zespołu.

Uważam, że moi wspaniali pracownicy godni są tego, aby dzielić się z nimi zdobytą wiedzą, doświadczeniami, zawodowym zapałem, jak również empatią i szacunkiem dla ludzi. Mam wielką nadzieję, że u mojego boku znajdują oni to zawodowe „coś więcej”, które zawsze było celem moich poszukiwań. Z wdzięcznością chylę czoło przed wszystkimi moimi współpracownikami i zawodowymi partnerami, dzięki których pracowitości i talentom możemy dawać naszym pacjentom to, co mamy najlepsze.

< Zespół