Reconstruction of teeth
Praktyka OrthoSmile dba o doskonałe efekty estetyczne, poprawiające urodę twarzy i uśmiechu. Prostowanie zgryzu, harmonizowanie rysów twarzy, wybielanie zębów i rekonstrukcja startego uzębienia powoduje, iż po zakończeniu leczenia twarze naszych pacjentów promienieją.
W przypadku istnienia wad zgryzu, z powodu nieprawidłowych relacji zębów oraz samych szczęk, dochodzi do patologicznego ścierania, łamania i odkruszania powierzchni zębowych. Przyczyniają się do tego również nieprawidłowe nawyki, takie jak: zgrzytanie zębami (bruksizm), zaciskanie szczęk, obgryzanie paznokci itp.
Prawidłowa budowa i wielkość zębów przednich szczęki i żuchwy, ich barwa i ekspozycja spod wargi górnej są kluczowymi elementami budującymi ogólne wrażenie o estetyce tego obszaru uzębienia.
Odbudowy zębów (koronoplastyka pozytywna) przednich wykonywane są najczęściej po uprzednim ich rozjaśnieniu. Już na samym początku powinien zostać zdefiniowany końcowy kolor uzębienia, ponieważ materiał kompozytowy nie ulega wybieleniu.
Istnienie naturalnej rzeźby powierzchni żujących zębów trzonowych i przedtrzonowych (wszelkich guzków, wyniosłości i bruzd) jest warunkiem koniecznym do osiągnięcia satysfakcjonującego pod względem estetycznym i czynnościowym rezultatu leczenia ortodontycznego.
Tak zwane zaguzkowanie i triady, czyli wzajemne kontakty zębów szczęki górnej i dolnej, osiągane są nie tylko samym aparatem stałym, ale również za pośrednictwem rekonstrukcji guzków. Gwarantuje to utrzymanie wieloletniej stabilności wyników leczenia.
U osób dorosłych, w wyniku starcia zębów w odcinkach bocznych lub nieprawidłowo wykonanych prac protetycznych, dochodzi do utraty tzw. podparcia pionowego. Takie sytuacje prowadzą wielokrotnie do powstania poważnych zaburzeń w funkcjonowaniu stawów skroniowo-żuchwowych, które mogą objawiać się trzaskami i bólem.
Odbudowy są również stosowane w przypadkach zębów o zmniejszonych wymiarach (tzw. mikrodoncja).
Rekonstrukcje materiałem kompozytowym przeprowadza się również w zaburzeniach budowy twardych tkanek zęba (hipoplazja szkliwa, fluoroza, przebarwienia) oraz w przypadkach złamań koron zębowych.
Używane obecnie materiały kompozytowe pozwalają na uzyskanie idealnego koloru zęba, do złudzenia przypominającego barwę zęba własnego. Kompozyty te mają także taką cechę jak transparentność (przezierność), która pozwala na naturalną grę światła padającego na ząb z otoczenia.
Estetyka uzupełnień kompozytowych wzrasta również dzięki idealnemu połyskowi uzyskiwanemu poprzez polerowanie materiału. Współczesne kompozyty charakteryzują się także dużą trwałością. Ich stabilność wzrasta, jeśli funkcjonują one w środowisku uregulowanego, zbalansowanego zgryzu.
Po zakończonym leczeniu ortodontycznym w przypadkach, w których zakres odbudów, szczególnie dotyczący uzębienia przedniego, jest zbyt duży, zaleca się ich wymianę na uzupełnienia protetyczne w postaci licówek porcelanowych.
Licówki umożliwiają uzyskanie maksymalnej estetyki, trwałości i funkcjonalności uzębienia:
Piękny układ białych, równych zębów zachęca pacjentów do promiennego uśmiechu, przyciągającego uwagę i wzbudzającego życzliwość otoczenia. Lepsza prezencja osiągnięta dzięki terapii ortodontycznej poprawia samopoczucie oraz podnosi samoocenę naszych podopiecznych. Wielokrotnie staje się także jednym ze źródeł osobistego i zawodowego spełnienia. Nagrodą pacjentów za wysiłek włożony w leczenie ortodontyczne jest atrakcyjny wygląd. Dla personelu Praktyki OrthoSmile zadowoleni i szczęśliwi pacjenci są źródłem wielkiej radości i zawodowej satysfakcji.
Metamorfozy pacjentów
Zapraszamy do obejrzenia metamorfoz naszych pacjentów → Metamorfozy.